Golden State vrátil Houstonovu porážku, Gobert zlepšil svoje záznamy

V šlágri medzi prvým a tretím tímom Západnej konferencie si Warriors pripísali šiestu výhru za sebou, a to najmä vďaka obrane silnej houstonskej ofenzívy okolo Jamesa Harden.

Rockets v priemere dávajú skoro 15 trojok za zápas, tentoraz pod tlakom obhajoby ich protivníka, bolo len sedem z 35 pokusov. V treťom štvrťroku, ktorý vyhral Warriors o 15 bodov, žiadny z troch bodov neuspel domov.

Z diaľky v stretnutí vôbec neskórovali ani Harden a líder celej NBA v počte trojbodových košov Eric Gordon, hoci sa pokúsili dohromady dvanásťkrát.Warriors si v zápase tiež pripísali sedem blokov, osem získaných lôpt a prinútili súpera k pätnástich stratám.

Harden nakoniec zaznamenal 17 bodov, 11 asistencií a sedem doskokov, Gordon zostal na šiestich bodoch. Najlepším strelcom Rockets bol mladý švajčiarsky pivot Clint Capela, ktorý k 22 bodom pridal aj 12 doskokov.

“Myslím, že sme obranu zahrali skvele,” povedal Kevin Durant, s 32 bodmi najlepší strelec zápasu. “Chýbali veľa otvorených rakiet, pretože sa nedostali do rytmu. Nedali sme im pokoj, v poslednej chvíli ich donútili skončiť. Odviedli sme dobrú prácu, “dodal.

Piate víťazstvo za sebou si pripísal Utah, hoci na palubovke Dallasu vyhral až po predĺžení 112: 107.Skvelým individuálnym výkonom k tomu prispel francúzsky pivot Rudy Gobert, ktorý nastrieľal 27 bodov a doskočil 25 lôpt, v oboch kategóriách si zlepšil osobné maximá.

Zrejme kľúčový doskok predviedol necelé dve minúty pred koncom predĺženia po vlastnom neúspešnom trestnom hode , po ktorom skončila akcia vyrovnávacím trojbodovým košíkom v pomere 107: 107. “To bol zámer, tréner to tak naplánoval,” povedal Gobert v žartu.

Najhorší tím NBA Brooklyn impozantne ukončil šnúru jedenástich porážok, keď zvíťazil 143: 114 na palubovke New Orleansu. Brook Lopez a Bojan Bogdanovič zaznamenali 23 bodov, dvaja ďalší z nich získali ďalších šesť svojich spoluhráčov a sieť Nets vytvorila maximálnu sezónu.Najlepším strelcom porazených bol Anthony Davis s 22 bodmi, pridal aj deväť doskokov.

Philadelphia ďalej víťazí, Portland doma zdolal 93:92 zásluhou víťazné trojky, ktorú si Robert Covington naplánoval necelých päť sekúnd pred koncom. odpoveď Masona Plumleeho nebola úspešná.

Najlepším strelcom víťazov bol turecký reprezentant Ersan Ilyasova s 24 bodmi, Covington pridal celkom 22 bodov, keď premenil päť trojok. Joel Embiid prispel víťazom 18 bodmi, 10 doskokmi, piatimi asistenciami a štyrmi blokmi, keď odohral len 22 minút. Portlande nestačilo 30 bodov od rozohrávačom Damiana Lillard.

Toronto nezvládlo zápas s Charlotte, podľahlo 78: 113, keď druhý polčas stratilo 28bodovým rozdielom. Víťazom bola Kemba Walker, autorka 32 bodov.DEMAR DeRozan v drese Raptors zvládol 23 bodov, 20 bodovej hranici prekonal v každom z posledných 15 stretnutí.

Atlanta doma porazila Chicago 102: 92, keď dovolila súperovi, aby sa zo třicetibodového odstupe priblížil na päť. Ale Hawks zvládli koniec. Nemecký rozohrávač víťazného celku Dennis Schröder zaznamenal 23 bodov, na strane porazených Jimmy Butler nazbieral 19 bodov.

LA Lakers doma zdolali Indianu 108: 96, skúsený náhradník Lou Williams im pomohol 27 bodmi.Memphis hral v Sacramentu 107: 91 s víťazom Marc Gasol (28 bodov a deväť doskokov) so Zachem Randolph (20 bodov a 10 doskokov).

Orlando doma porazilo Milwaukee 112: 96, dvojciferný počet bodov zaznamenalo hneď sedem hráčov víťazného celku. Najlepší hráč bol Elfrid Payton s 20 bodmi. Hostia nezaznamenali 25 bodov Jabariho Parkera alebo 17 bodov a 14 doskokov Jannise Antetokunmpa a štvrtýkrát prehrali.