Hyka a Musil zaznamenali päť bodov v ľadovom hokeji Boleslav v Olomouci

Veľký zásah za poslednú tretinu spôsobil toto nebezpečenstvo. Boleslav zmenil skóre o tri góly a vyhral Haná 4: 2. “Je vidieť, že výkon a charakter v kabíne sú. Pre nás sú to dôležité body, “pochvaloval si Boleslav asistent Boris Žabek. Bol to opäť boj o prvú Boleslavskú ligu, ktorá v tomto roku jednoznačne dominuje tímovú produktivitu.Pohybovú a zohranú formáciu nezastavila ani absencia Radana Lenke, hoci si kouč František Výborný povzdychol: “Keď z toho vypadne Lenc, ktorý celý týždeň maródil, tak už nie sú Hyka a Musil takí.”

za Lenke zaskočil Pacovský

Včera k nim na krídlo miesto obvyklého parťáka naskočil uzdravený Dominik Pacovský.

A bolo z toho famózne v poslednom období. Vo 46. minúte Tomáš Hyka najprv zaviezol puk do útočného pásma, po kombinácii s Pavlom Musilom sa potom objavil aj v zakončení a vyrovnal. A prvých päť pokračovalo. Musel znova nájsť Hyku, ktorý zmenil štát. No, v 58.minúte dovŕšil výsledok z trestného strieľania Musil.

Takže Hyka 2 + 0 a Musil 1 + 2.

“Ale zvíťazili sme tímovým výkonom, dobrou prácou celého mužstva,” zdôraznil Boris Žabka. “V tretej časti, jednoduchosť a boj sme zvládli, za čo tím chváli. Predtým v druhej tretine domov bol preplnený a bol lepší. ”

Boleslavova situácia zďaleka nie je pohodlná. Ak by základná časť extraligu skončila dnes, tím by rozhodne nedal posledné semifinále a hral iba v retenčnej skupine. Je tu ešte jedenásť kôl a Boleslav potrebuje získať aspoň jedného súpera.

“Teraz je to už niekoľko hráčov, najmä v útoku. A keď nie sú strieľaní, nie sme tak efektívni.Potvrdzuje to niekoľko zápasov. Existuje viac hráčov, ktorí sú pravdepodobne dobrí, ale len vtedy, keď je to v poriadku, niekto sa o ne bude hrať a sú to body. Potom môžu kvitnúť. “V piatok musel Boleslav opäť skórovať, ale jeho oponent čelí najťažšiemu zo všetkých,” povedal František Výborný. Kométa, ktorá sa včera uspela v Hradci. Budú Brno a Martin Havlat, rodák z Boleslavi, trénerom s Kométou?