Pardubický basketbalový hráč Švrdlík: Európske dobroty by mali byť peknejšie

“Zápas bol veľa ubojovaný a nie moc pohľadný. Chceli sme sa rozlúčiť s Európou. Aspoň sme vyhrali. Keby sme premenili minimálne 50 percent toho, čo sme zahodili, mohlo to byť úplne v pohode o dvadsať, “vyhlásil po výsledku 74:65 pivot Kamil Švrdlík.

Rovnako on mal podiel na tom, že v prvej polovici sa aréna nesie nespočetné zúfalé povzdych. Pohľad na štatistiky musel byť pre Beks veľa hanblivý. Pardubickí síce strieľali jeden pokus za druhým, lenže výsledok bol úplne žalostný. Iba štyri koša z 28 pokusov!

“Neviem, kto čo na kôš položil,” vtipkoval Švrdlík. “Občas sa to stane. Možno štyrikrát sme sa dostali z veľmi jasného koša.Už sme mysleli, že je lopta vnútri, a odbiehali sme späť do obrany, a nebol tam, “premýšľal nad málo vídaným obrázkom hry. Na protiľahlom koši bol našťastie poklop zdvihnutý, a tak sa čísla úspešnosti začala po prestávke postupne dvíhať.

“Boli sme v pokoji. Vedeli sme, že ak by sme mali vyhodiť rakety, stratili by sme. Ale keď budeme bojovať o útočné doskoky a niečo premeníme, zvládneme to, “reagoval Švrdlík na poznámku, že po druhej štvrtine strácala Beksa len šesť bodov, čo sa vzhľadom k priebehu rovnalo zázraku.

Už pred úvodným rozskokem však bolo jasné, že obaja súperi zohrávali iba úlohu pri podporovaní sebadôvery. To je dôvod, prečo Hughes s veľkým očakávaním vybral impotenciu.

“Stále sa to nestalo.Ale nebrali sme to tak, hoci to treba pri tej streľbe spod koša zrovna vyzeralo, “povedal autor šiestich bodov Beks. “Chceli sme uspieť aj preto, že sa výhry počítajú prípadne do budúcna do nasadenia či koeficientu,” predniesol Švrdlík vážnejším tónom.

Beks tentoraz netrápila hviezda prvého mača, srbský “kat” Aleksandar riasiaca, ktorý na východ Čiech ani neprišiel. Ale nebol jediný, kto bol prepustený. “Takže zápas bol úplne odlišný od nich. Avšak hráči, ktorí normálne nehrajú a hromujú. Keby prišiel riasiacou a ďalší dvaja, ktorí by to tu len tak odchodili, aby sa nezranili, bolo by to treba aj jednoduchšie.Proti, druhé ‘zostave z lavičky bývajú zápasy ťažšie ako proti hviezdam, ktoré nemajú motiváciu, “povedal Švrdlík.

Aj cez druhú výhru zostali Pardubice v tabuľke posledný, avšak negatívne jej pohárovej pôsobenie hodnotiť nedá.

“Bolo to úspech, že sme sa presťahovali do druhej skupiny a mohli sme hrať šesť zápasov proti vynikajúcim súperom. V tejto sekcii by sme mohli mať aspoň 3 + 3 bilanciu, pretože by sme mohli vyhrať aj proti Maďarom. Po šarži bolo ťažké hrať trikrát vonku a potom domov.Nazbierali sme ale skúsenosti a potvrdili si, že sa dá rovnať s ďaleko lepšími súpermi, “povedal Švrdlík, ktorý si najviac cenil skalpu Minsku na jeho palubovke a potom tiež domáceho triumfu nad francúzskym Pau-Orthez, ktoré skupinu O vyhralo.