Ste sobecký a sobecký, počul od agentov Ranieriho. A Leicester mizne

Teraz Leicester od zostupovej hrozby delí päť bodov, ešte viac ale musí fanúšikov strašiť aktuálna forma. Z posledných trinástich ligových zápasov len dve výhry, štyri remízy a sedem porážok, od začiatku roka žiadny strelený gól…To je na obhajcu titulu bieda.

Nepodarilo sa nahradiť kľúčového stredopoliara Kantého, Mahriz s Vardym síce dali niekoľko gólov, ale nie to isté ako minulú sezónu. Ani posily sa úplne nevydarili, snáď s výnimkou útočníka Slimaniho, ktorý ale teraz chýba – je s Alžírskom na Africkom pohári národov.

Ako z biedy von?Ranieri v posledných zápasoch skúsil experimentovať s rozostavením, ale po náloži od Southamptonu si uvedomil, že ani tadiaľ cesta nepovedie.

“Chcel som niečo zmeniť, snažil som sa nájsť to pravé riešenie a pomôcť hráčom. Pravdepodobne som však urobil chybu, “pripustil na tlačovej konferencii. “Bolo to zlé rozhodnutie. Ako proti Chelsea, kedy sme hrali na tri obranca, tak i proti Southamptonu, kedy sme skúsili systém 4-3-1-2. ”

Ranieri akoby sa snažil stiahnuť všetok tlak na seba a ochrániť hráča.Vyhadzov mu síce zatiaľ zrejme nehrozí, v Leicesteri má silnú pozíciu, ale v poslednej dobe sa mu nepríjemnosti nakopili a ani on už nie je tak nedotknuteľný ako v minulej sezóne.

Naposledy sa do neho oprel Horacio Rossi, agent útočníka Leicesteri Leonarda Ulloa.

“Už som unavený z jeho neustálych klamstiev,” vypálil ostro. “Na predsezónnom turné Leonard sľúbil, že nebude kupovať ďalšieho útočníka a potom prinesie Slimaniho. Potom povolil Leonardovi odísť, eventuálne zmenil svoje rozhodnutie a povedal, že mu ponúkne novú zmluvu. Lenže ani to nedodržal. ”

To podľa agenta Ulloa naštvalo, takže sám požiadal o zaradenie na transfer listinu.Ale Ranieri to ani nepovedal. “Povedal, že verí, že Leonardo zostane v Leicesteri, čo nie je pravda,” Rossi sa rozhneval. “Vystupuje ako sebecký a sobecký človek, ktorý sa vôbec nezaujíma o to, ako hráč, ktorý vždy opustil pole, vždy trpí. Zničí svoju kariéru: núti ho, aby zostal, ale od začiatku postavil túto sezónu iba raz. “Čo robí Ranieri? On popiera, že má problém s argentínskym útočníkom. “Leo je skvelý profesionál. Ak zostane, bude to OK, “hovorí Ranieri. “Futbalista nemôže byť na konci mesiaca pro, keď ide na výplatu. Musí niečo obetovať. Ale niekoľko krát som s Leeom hovoril a máme skvelý vzťah.Musí pochopiť, že v prípade jeho odchodu musíme mať viac útočníkov. “Leicester, či už s Ullou alebo bez neho, čaká na ťažkú prácu. V ďalšom kole hrá v Burnley, potom doma s Manchester United. A už potrebuje body na skok do bezpečnejších miest. Nechce opakovať príbeh mesta Manchester City z roku 1938, keď v nadchádzajúcej sezóne práve zostúpil ako jediný herecký šampión.