Superman Lafata ešte neskončil a Sparta dostane novú zmluvu

Platná zmluva by uplynula tento rok. Lafata sa dostala na Letnu po tretíkrát, prvý znel tri a pol roka, vyhral ho Jablonec v januári 2013.

“To bolo, keď sme povedali, že to bol môj sen hrať Sparta. Keď som bol starší a starší, šance na to sa stalo. Som šťastnejší, že som tu. Všetkým môžem sľúbiť, že urobím všetko preto, aby Sparta bola úspešná, ale oveľa úspešnejšia ako predtým, “povedal Lafata pre Sparta.cz. Vlani v lete navrhol, že súčasná sezóna je pre neho posledný. Nečakal, že mu Sparta udelí novú zmluvu, keď mu bolo tridsaťšesť. “Priznávam, že nehodlám hrať niekde.Myslím, že to budem robiť v Sparte, “povedal v lete roku 2015, kedy dostal novú zmluvu na dva roky. Koniec zmluvy v Sparte, potom koniec vrcholnej kariéry. Tak to plánoval.

Keď vlani v auguste Sparta znovu vypadla v predkole Ligy majstrov v Bukurešti, bol zmierený s tým, že prišiel o poslednú šancu hrať najprestížnejšiu klubovú súťaž.

Nie, nič on nemusí zaplatiť za to.

Lafata teraz začína v Sparte za piaty rok. Po vstupe do Jablonectva v januári 2013 dosiahol ligu tri sedemdesiat gólov. Dodal ďalších dvadsať štyri v európskych pohároch, kde je jasne najlepším strelcom v histórii. Domáce poháre preskočili sto. Štyri roky v klube!

Pre fanúšikov je to legenda.Zaslúžil si nielen góly, ale jeho výkon, správanie a prístup na ihrisko, kde by Sparta s nadsádzkou dal život.

“Počas svojej práce v Letnej David napísal nezmazateľne v dejinách klubu. Som veľmi rád, že naša spolupráca v Sparte bude pokračovať, “povedal Adam Kotalík, generálny riaditeľ klubu.

Zároveň sa zdá, že tréneri postupne uprednostňujú mladších útočníkov. V poslednej sezóne bol tréner Ščasný, hlavne vo vonkajších zápasoch Európskeho pohára, náhradou. Ale stále strelí najviac gólov. Len raz v Sparte bol najlepší strelec najvyššej súťaže, pretože jeho spoluhráč Hušbauer prekonal ho na jar roku 2014.Lafata to vadiť nemuselo, ako kapitán doviedol Spartu k titulu aj triumfu v pohári.

Mimochodom, pásku v Sparte dostal len sedem mesiacov po prestupe, keď mu ju pridelil tréner Lavička. “Pre mňa to bol trochu šok. Keď som prišiel do Sparty, mal som sen splniť. A byť ešte k tomu kapitánom, to už je niečo naviac. ”

Aj v súčasnej sezóne je najlepším strelcom ligy, za jeseň dal desať gólov. Snaží sa splniť štandardný štandard 20 gólov za sezónu. Ligové góly celkom 194. Zatiaľ.