Olomouc dokonala obrat, oslavuje aj Sparta. Plzeň získala Prezidentský pohár

Líder z Plzne však nebude spomínať na duel proti kométe v najlepšom, veď Plzeň premrhali vedenie 4: 1 a zápas dospel až do nájazdov. V nich sa o sa o rozhodujúci zásah postaral Ondřej Kratěna, Plzeň tak oslavuje druhýkrát víťazstvo v základnej časti českej extraligy.

Na ne by dosiahla aj bez výhry, Hradec Králové totiž vo Vítkoviciach čoskoro strácal a nakoniec prehral 2: 4. V drese Ostravana sa premiérové ​​trefy dočkal ešte len šestnásťročný Jaromír Pytlík.

Pohodlný náskok nestratila len Plzeň, Mladá Boleslav viedla nad Olomoucom už 3: 0.Lenže Hanáci vtrhli do tretej časti ako uragán a vďaka Strapáčovu gólu v predĺžení slávili obrat a výhru 4: 3.

Tiež Sparta doma viedla, na zlínskej vyrovnanie však zareagoval víťaznú trefou Juraj Mikúš a Pražania zvíťazili tesne 3: 2 . Tápajúci Chomutov vybojoval v Třinci víťazstvo 3: 2 po predĺžení. Pardubice si poradili s posledným Litvínovom a po výhre 2: 1 sú späť v prvej šestke.

Hradec si mohol výhrou poistiť druhú priečku po základnej časti, čo by mu zaručilo účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov. Lenže Východočesi hrali v Ostrave len druhé husle.Domáce halu rozjasal ako prvý šestnásťročný Pytlík, ktorý pohotovo dorazil Vytisková bombu od modrej čiary.

Hosťujúci Rybár sa v bránke činil oveľa viac, než jeho vítkovický náprotivok Bartošák. Prevahu Ostravana potvrdili zásahy Deje a Trška, a to druhý menovaný stihol rozoznieť tyčku hradeckej svätyne. Hradci síce vyšiel nástup do tretieho dejstva, po trefách Džerinše a Dragouna bolo vyrovnanie na dosah. Obrat ale odvrátil delovkou z voleja Hrbas.

Hráča Mladej Boleslavi hnala dopredu vidina predkola play off. Od začiatku si vyvíjali väčší tlak a vďaka kiks olomouckej obrany sa ocitol v prvej veľkej šanci Kousal, jeho ranu ale Konrád vytesnil.Domáci fanúšikovia sa prvýkrát radovali, keď sa kotúč vykotúľalo v spleti nôh obrancov Olomouca a najrýchlejší postreh predviedol Valský.

Domáce tlak gradoval aj v druhom dejstve, vedenie Boleslavi navýšil dvoma zásahmi Klepiš a pred poslednou periódou bol stav striel 25 : 8 v prospech zelenočierne skvadry. Hanáci však vletelo do tretej časti ako vymenení, gól Dievčaťu a dva kúsky z hokejky lasom znamenali vyrovnanie. Trápenie Boleslavi dosiahlo vrchol v predĺžení, Strapáč zakončil svoj únik elegantný strelou nad Maxwellovu vyrážačku a rozhodol o blamáži domácich. Mora si výhrou zaistila účasť v predkole play off.

Piráti si preniesli víťaznú náladu z olympijskej pauzy, kedy v príprave vyhrali všetky tri stretnutia, i do duelu so silným Třincom.Napriek tomu boli blízko úvodnému gólu Oceláři, Hrňův brejk ale skončil úspešným zákrokom Lukeša. Na druhej strane zasa vychytal Sklenářův projektil Hrubec.

Zmena v skóre sa dostavila až na sklonku druhej tretiny, to keď domáci Šťovíček našiel spoza bránky voľného Hlavu, ktorého volej nad lapačku nedal brankárovi moc šancí. Na Koblasův gól rýchlo zareagoval třinecký Petružálek a len sedem sekúnd pred koncom vyrovnal dorážkou Ondřej Kovarčík. Predĺženie si ale hráči príliš dlho neužili, nastavenie uťal gólom z úniku domáci Růžička.

Pardubické ťaženie za návratom do elitnej šestice tabuľky odštartoval únik Martina Kaut, ktorý na seba naviazal tri brániace LITVÍNOVSKÁ hráča a rýchlym švihom prekonal vedľa vyrážačky brankára Petráska.Strelec následne ďalšiu šancu zahodil, rovnako neúspešne si viedol v dobrej príležitosti aj jeho spoluhráč Perret.

Vedenie Dynama navýšil až v závere tretieho dejstva Marosz, ktorého strela švihom prepadla Petrásková rukavicou až za bránkovú čiaru. Ani Mikušová zníženie necelú minútu pred záverečným hvizdom už trojbodový zisk domácich neohrozilo.

Gólové hody videli diváci v brnenskej DRFG Aréne, aj keď chvíľami mali k jasanie ďaleko. Vedenie domácich trafil mladý talent Nečas, druhá časť ale mala jasného pána. Štyri bránky počas necelej štvrťhodiny hry naznačili, kto že je tu lídrom extraligy.

Ak však druhá tretina patrila hosťom, v tej tretej zatienila súpera svojím jasom hokejová Kometa.Mallet, Štencel a Dočekal zariadili vyrovnaný stav, ktorý prečkal aj predĺženie tri na tri. Penaltovú lotériu zahájili úspešne domáci, lenže riadok strelcov na strane Západočechů zaistila lídrovi triumf na brnenskom ľade. O rozhodujúci trefu sa postaral skúsený Kratěna.

Diváci v pražskej O 2 Aréne sa ešte nestihli usadiť, keď je na nohy postavila presilovkové dorážka Jaruška. Domáci boli v trestaní súperových vylúčenie nekompromisný, hneď ďalší power play využil Buchtele, ktorý bol pred Kasík úplne sám.

Barani si ostré náboje pošetřili do tretieho dejstva. Po Fryšarově znížení prišiel ostrý zákrok na domáceho Michálka, po ktorom sa na ľade strhla mela.Hustnúcej atmosféra vygradovala vyrovnávacej trefou Šťastného, ​​už po dvoch minútach ale zase viedla Sparta. Mikuš nahadzoval šibalsky pred Kasík a kotúč sa o korčuli brániaceho Žižku odrazil rovno do siete. Na ďalšie vyrovnanie sa už obuvníka nezmohli.