Opava má postup na dosah. Pardubice zrovnali po Spearmanově kanonáde

Vedenie súťaže v pondelok rozhodlo, že sa duel dohrá od stavu 40:34 pre Opavu. Hrať sa bude zostávajúcich 22 minút.

Dramatická je naopak séria medzi Ústím nad Labem a Pardubice, ktoré zvíťazili na severe Čiech 91:89 a zrovnali na 2: 2 na zápasy. Zaslúžil sa o to najmä Brandon Spearman, ktorý 35 bodmi vytvoril štvrtý najlepší výkon tejto sezóny.

Slezania udržali v Prostějove koncentráciu a v pondelok si od začiatku strážili vedenie, ktoré narástlo už v prvej polovici na 16 bodov.

Starali sa o to najmä Martin Gniadek, ktorý dal už v úvodnom polčase 18 zo svojich 24 bodov, a Radovan Kouřil.Ten z pozície náhradníka zaznamenal 18 bodov a šesť asistencií.

Olomoucko sa síce snažilo vrátiť do zápasu najmä vďaka trojkám Františka Váňu, ale situáciu si skomplikovalo 24 stratami. “Z toho sme dostali 31 bodov, čo je veľa. Tiež sme mali problém s doskoku, “povedal kouč Olomoucka Predrag Benáček. V poslednej štvrtine tak bola z zápasu už skôr opavská exhibície.

“Hrať vo vysokom tempe dvakrát po sebe nie je nikdy jednoduché, nám sa to ale podarilo. Dokázali sme opäť hrať koncentrovane, z toho vyplývalo aj naše sebavedomie. Vďaka nemu sme dokázali odskočiť na dvadsať bodov.Stretnutie nás stálo veľa energie, ale chlapci to zvládli výborne, “chválil opavský kouč Petr Czudek.

Ústí malo proti Pardubiciam šancu výrazne sa priblížiť postupu a ešte osem minút pred koncom viedlo o osem bodov. Lenže potom Pardubice predviedli veľký obrat a šnúrou 20: 4 išli do osmibodového náskoku.

Staral sa o to hlavne Spearman, ktorý dal v jednej chvíli 11 bodov svojho tímu v rade a v posledných 11 minútach zaznamenal 15 bodov. Napriek tomu Ústí ešte podareným záverom získalo možnosť stretnutia rozhodnúť, ale Stanislav Votroubek nepremenil voľnú trojku s klaksónom.

Severočechov netypicky viedol Američan s českými koreňmi Spencer Švejcar s 19 bodmi. Ladislav Pecka obstaral 15 bodov a sedem doskokov.

“Čo viac si priať.Narvan hala, dráma, náš najlepší strelec na trojke sekundu pred koncom. Keby to Standa dal, tak je teraz hala z polky zbúraná. Bohužiaľ sme to nedali. Ale je potrebné oceniť výkon Spearman, ktorý držal Pardubice, “povedal kouč Ústí Antonín Pištěcký.

” Napravili sme domáce zaváhanie. Kľúčové bolo, že som sa nepoložili, keď sme na konci tretej štvrtiny prehrávali o desať bodov a nevyzeralo to s nami dobre. Teraz je potrebné si dobre oddýchnuť, pretože to bolo náročné stretnutie, “uviedol pardubický asistent trénera Tomáš Bartošek.