Prečo nehral Marosz? Moja zodpovednosť, hovorí karlovarský kouč Oremus

Za absenciou karlovarského hokejistu Rostislav Marosz v piatkovom extraligovom zápase vo Vítkoviciach neboli zdravotné dôvody. Druhý najproduktívnejší hráč Energia zostal z rozhodnutia kouča Petera Oremus doma as tímom vôbec nepricestoval.

Dvadsaťštyriročný útočník je so siedmimi gólmi a osemnástich prihrávkami druhý v klubovej produktivite za Tomášom Rachůnka, napriek tomu sa v piatok v Ostrave ocitol mimo nomináciu a káder dvadsaťjeden mien vybraných pre zápas. “Rozhodol som sa pre zostavu, ktorá tu bola. Ide to plne na moju zodpovednosť, “povedal kouč Peter Oremus. Odmietol len, že by za tým boli zdravotné dôvody. “Neboli,” povedal.

Posledný tím tabuľky vo Vítkoviciach prehral 2: 5.O výhre nad Energiou rozhodli domáci veľmi efektívna prvou časťou, v ktorej si vytvorili štvorgólový náskok. Bránku a dve asistencie zaznamenal Patrik Zdráhal. Vítkovice porazili Západočechy aj tretíkrát v sezóne a vyhrali siedmy z posledných ôsmich vzájomných súbojov.

“Budem to hodnotiť až od druhej tretiny a hľadať pozitíva. Od druhej tretiny tam boli veci, ktoré od hráčov chceme, a na ktorých musíme našu hru založiť. Prvú tretinu musíme úplne vypustiť. Tam sme boli pomalí. Vítkovice dali štyri góly a tam sa ten zápas rozhodol.Aj tak som ale hráčom za druhé dve tretiny poďakoval, pretože to je tá cesta, ktorú musíme ísť, “hodnotil kouč Oremus piatkové stretnutie, v ktorom ako v jedinom nevyužil služieb svojho útočníka Marosz.

Ten totiž nastúpil predtým v stretnutí 35. kola v Košiciach aj v tom poslednom v nedeľu doma proti Litvínovu, kedy sa objavil v útoku vedľa Gorčík a Hunmi. Karlovy Vary v priamom súboji o posledné miesto v tabuľke vyhrali 4: 3 a predskočil úradujúci majstrami.

Domáce úspechom v Podkrušnohorská derby uťal sériu štyroch porážok a poslali obhajcu titulu, ktoré vyhral uplynulé tri zápasy, späť na dno tabuľky . Dvoma gólmi sa na výhre Energia podieľal útočník Martin Bartek, ktorý si v 30.minúte pripísal aj víťazný gól.

“Nečakali sme, že sa stretnutie vyvinie takto divoko. Naše mužstvo veľmi pomohlo gólmanovi Habala, ktorý išiel do brány po dlhej dobe. Hlavne tým, že z 0: 1 to otočilo na 2: 1. V druhej časti zápasu bol súper aktívnejší, naši hráči blokovali strely a bili sa, aby po dlhšej dobe vyhrali. Za to, že sa nám to dnes podarilo, sme samozrejme radi. Rezervy sú tam ale stále. Potrebujeme pracovať najmä na tom, aby sme boli schopní meniť rytmus hry. Pred treťou bránkou sme boli moc rozlietaní a gól vlial súperovi novú krv do žíl. V tretej tretine bol pomer striel snáď 2:16. Aj napriek tomu sme dnes za tri body samozrejme šťastní, “vyhlásil o stretnutí 37.kola extraligy karlovarský asistent trénera Karol Mlejnek.

Litvínov dorazil k veľmi dôležitému zápasu is útočníkom Dudom, ktorý bol ešte v nedávnej dobe hráčom tímu z kúpeľné metropoly, najskôr tu vyhláseného rebela kvôli jeho neustávajúcim prehreškom zbavili kapitánskeho céčka a neskôr sa s ním klub rozlúčil úplne. Duda nebol však jediným z hráčov, s ktorým mal klub kvôli ich disciplíne roztržky, podobne ako Marosz tento rok dopadol napríklad kvôli porušeniu životosprávy obranca guláš.

Ďalšie stretnutie zohrá Energia v extralige v piatok na ľade hradeckého Mountfieldu, do KV Areny sa vráti v nedeľňajšom zápase devětatřicátého kola proti Liberci.Hrá sa od 15.30 hod.