Satoranský pomohol k výhre s Orlandom, Cleveland snový štart premárnil

Vyrovnané stretnutie medzi Washingtonom a Orlandom , v ktorom ani jeden z tímov neviedol dvojciferným rozdielom, sa rozhodovalo v posledných piatich minútach. Koncovku riadil John Wall, keď zapísal sedem z posledných desiatich bodov svojho tímu. V piatok stal len štvrtým hráčom v histórii Wizards, ktorý nastrieľal vyše 10 tisíc bodov.

Celkovo Wall nastrieľal 30 bodov a dotiahol sa tým na svoje hviezdne dvojča Bradleyho Beale (ten stihol 23 bodov už do polčasu; obaja boli tiež najlepší v tímových štatistikách asistencií. Wall ich stihol deväť, Beal sedem. Ian Mahina pomohol sezónnym maximom 17 bodov a ôsmich doskoky, Marcin Gort 12 bodmi a 11 doskokmi.

Satoranský nastúpil čoby Bealův náhradník na prelome prvej s druhou a treťou so štvrtou štvrtinou.Za 12 minút si pripísal štyri body, keď premenil polovicu zo štyroch striel, a k nim dve asistencie a dva zisky, ale tiež dve straty.

Cez záverečnú komplikáciu v podobe zbrklé strely Kellyho Oubreho v čase, keď mal skôr šetriť čas, si Washington výhru postrážil.

V posledných sekundách sa ešte do hry vrátil Satoranský. “Ísť tam z lavičky na poslednej 15 sekúnd nie je ideálne. Tlak na vás je tým väčšia. Našťastie sme viedli o päť bodov, takže stačilo ubrániť jeden útok a prakticky to dostřílet na šestkách. Je ťažké psychicky ísť na ihrisko takhle v závere, pretože už čakáte, že sa to dohrá bez vás. Našťastie to ale dopadlo dobre, “povedal Satoranský po zápase pre ČTK a Radiožurnál.

” S Orlandom je to veľa rýchle tempo.Behajú do protiútoku veľa aj po obdržanom koši. To sme vlastne už videli, keď sme s nimi hrali pred dvoma týždňami. Payton nám robil obrovské problémy. Tretíkrát v rade nám dal asi 30 bodov. Je to taký ten hráč, že v ničom výrazne nevyniká, ale vo všetkých činnostiach je solídny a dokáže vás oklamať svojimi trikmi. Myslím, že práve v dôležité momenty sme zahrali dobre. Boli sme tím, ktorý hral lepšie v obrane a to rozhodlo zápas, “uviedol Satoranský.

Sám sa blysol smeč po zisku lopty, vydareným nájazdom, ale tiež dobrou obranou korunovanú dvoma zisky. Aj kvôli svojej práci v obrane išiel v závere na ihrisko. “Myslím, ze dôvera trénera v moji obranu je väčšia. To sa prejavilo napríklad v Memphise, kde ma nechal posledný štvrtinu brániť Tyreka Evansa.Myslím, že mi verí viac, “povedal Satoranský na adresu kouča Scotta Brooksa.

Magic prehrali siedmy zápas a sebou, vyššie zmienený Elfrida Payton to neodvrátil 27 bodmi a Jonathon Simmons 23 bodmi. Bismack Biyombo si osobný rekord zlepšil na 21 bodov, keď už 19 bodov stihol za prvej polovici. Premenil osem z deviatich striel.

Úplne podľa očakávania plnil úlohu muža zápasu LeBron James, keď zapísal 27 bodov, 11 asistencií a osem doskokov, ale v posledných dvoch sekundách zápasu nevyužil dve šance otočiť. Najprv vyšliapol, potom minul potenciálne víťaznú trojku.

Cavaliers nestačilo ani 21 bodov a 10 doskokov Kevina Lovea, Jeff Green pridal 13 bodov.Isaiah Thomas dostal v druhom Clevelandskej zápase za 24 hodín voľno.

Darren Collison bol najlepším strelcom Pacers s 22 bodmi, Victor Oladipo pridal 19 bodov. Double-double zvládli niekdajší Jamesov rival Lance Stephenson (16 bodov a 11 doskokov) aj Domantas Sabonis (12 bodov a 15 doskokov).

Hráči Golden State zvládli duel s niekoľkými obratmi vo vývoji az Milwaukee vezú výhru 108: 94. Rozhodnuté bolo až krátko pred koncom po zlepených trojkách Kevina Duranta a Draymonda Greena. Obaja boli tiež hlavnými oporami Warriors, Durant s 26 bodmi, Green s 21 bodmi, 10 doskokmi a siedmimi asistenciami. Stephen Curry absentoval kvôli problémom s členkom.

Janis Adetokunbo viedol Bucks s 23 bodmi a siedmimi doskokmi, Eric Bledsoe pridal 21 bodov a Malcolm Brogdon sa do základnej zostavy vrátil 17 bodmi.Aj oni si však musí škrabať hlavu za posledný štvrtinu, tú stratili 12:28.

Jarrett Jack bol najlepším strelcom porazených s 18 bodmi, doplnil je ôsmimi asistenciami. Kristaps Porzingis prehru neodvrátil 17 bodmi a 10 doskokmi, Enes Kanter má double-double za 16 bodov a 12 doskokov, Knicks padli v deviatom z 11 stretnutí. Tim Hardaway Jr. sa po zranení vracia v úlohe náhradníka, zapísal 16 bodov.

Suns, ktorí si o polčase pripomenuli finálovú účasť 1993 potleskom pre Charlesa Barkleyho či Dana Majerleho, viedlo tradičné duo Devin Booker (27 bodov, deväť asistencií, šesť doskokov, ale i deväť strát) a TJ Warren (21 bodov).Dragan Bender dodal 14 bodov a osem doskokov.

Anthony Davis sa vracia po zranení členka, svojmu New Orleans pomohol 36 bodmi a deviatimi dosoky k výhre 119: 113 nad Portland . DeMarcus Cousins ​​zvládol 24 bodov a 19 doskokov, Jrue Holiday 25 bodov a Darius Miller 16 bodmi. Damian Lillard a C. J. McCollum sa každý dostal na 23 bodov.

V bodovo chudobnom zápase zdolal Denver súpera z Memphise 87:78. Aj napriek nízkej skóre si poradil s 15bodovým náskokom hostí a ukončil trojzápasový sériu prehier. Will Barton tomu pomohol 17 bodmi, Trey Lyles 16 bodmi a Nikola Jokic 14 bodmi plus siedmich doskoky.Z osobných dôvodov chýbal Gary Harris, ktorý bol v posledných zápasoch hlavným ťahúňom ofenzívy Nuggets.

Marc Gasol bol hlavný útočnou zbraňou Grizzlies s 22 bodmi a 11 doskokmi, Tyreke Evans a James Ennis III. sekundovali s 12 bodmi.

Spencer Dinwiddie viedol Brooklyn k výhre 110: 105 nad Atlantou 20 bodmi, 10 asistenciami a deviatich doskoky. Jedenásť sekúnd pred koncom poslal svoje Nets definitívne do vedenia. Jahlil Okafor čoby náhradník dodal 17 bodov.

Hawks nestačilo 34 bodov od Dennisa Schrödera, čo je jeho nový osobný rekord. Päť sekúnd pred koncom spáchal stratu, ktorá jeho snaženie devalvovala. Kent Bazemore zapísal 16 bodov.

Charlotte sa radujú z víťazstva 99:88 nad Utahom aj z návratu trénera Steva Clifforda po šesťtýždňovej zdravotnej absencii.Kembo Walker ťahal Hornets 22 bodmi, Frank Kaminsky ho podporil 16, Marvin Williams 15 a Michael Kidd-Gilchrist 12 bodmi.

Jazz nestačilo ani 35 bodov v podaní nováčika Donovana Mitchella, prehrali 14 z posledných 19 stretnutí. Rodney Hood sa dostal na 15 a Royce O’Neal na 11 bodov.

Charlotte – Utah 99:88
Indiana – Cleveland 97:95
Washington – Orlando 125: 119 (domáce Satoranský 4 body a 2 asistencie)
Atlanta – Brooklyn 105: 110
Phoenix – Houston 95: 112
Minnesota – New York 118: 108
New Orleans – Portland 119: 113
Denver – Memphis 87: 78