Voráček vystrieľal výhru na ľade lídra NHL, v bráne sa činil Neuvirth

Po troch tesných porážkach v rade (2: 3 s Torontom, 3: 4 s Pittsburghom a 2: 3 s Bostonom) a navyše odloženom súboji s Islanders kvôli snehovej kalamite už potrebovali hokejisti Philadelphie body ako soľ. Tím až z trinástej pozície tabuľky Východnej konferencie však v stredu zavítal na ľad suverénneho lídra celej súťaže – Washingtone .

Ťažkého protivníka sa však Flyers nezľakli a nakoniec si odviezli vytúžené dva body po výhre 4: 3 po predĺžení. Hlavnú zásluhu na tom niesol Jakub Voráček (20:42, +1, 5 striel, 2 + 0).Prvýkrát sa v stretnutí presadil v závere druhej dvadsaťminútovke, keď bezprostredne po vyhratom buly v útočnom pásme prudkou strelou zaskočil brankára Bradena Holtbyho.

Capitals ale vrátil do hry v tretej tretine porovnaním na 3: 3 svoju druhú trefou večera Andre Burakovsky. Následné predĺženie potom umožnilo Voráčka zažiariť druhýkrát. Slovenský reprezentant si povodili na chrbte zle brániaceho Jevgenija Kuznecova a už po 38 sekundách hry po výpade spoza brány zamieril nekompromisne nad rameno Holtbyho.

Za svoj výkon bol Voráček po zásluhe vyhlásený prvý hviezdou pred domácimi forwardy Burakovskym (2+ 0) a Nicklas Backstromom (1 + 0).Vydarený výkon podal aj brankár víťazov Michal Neuvirth, ktorý nastúpil druhýkrát v rade pri zranení jednotky Steva Masona a kryl 27 z 30 striel vrátane všetkých šiestich pokusov nebezpečného Alexa Ovečkina. Ruský kapitán Washingtonu kvôli zdravotným problémom po zápase vyhlásil, že vynechá nadchádzajúce Zápase hviezd.

Len jediný gól bol k videniu v súboji Tampy Bay s Torontom . Postaral sa o neho už v 5. minúte domáci kapitán Steven Stamkos, ktorý v presilovke potrestal vylúčenie beka Romana Poláka (24:33, +/-: 0).

Prvý hviezdou bol zvolený brankár víťazov Andrej Vasilevskij, ktorý na svoju druhú nulu začínajúcich kariéry v NHL potreboval 30 zákrokov.Radosť z výkonu a výsledku mu navyše umocnil fakt, že ho prvýkrát v zámorskej kariére sledovali z hľadiska rodičia.

Výhru v drese Lightning oslávili aj českí zástupcovia, obranca Andrej Šustr (14:43, +/-: 0 ) a útočník Ondřej Palát (16:53, +/-: 0, 1 strela).

Viac gólových akcií postrádali aj diváci v Calgary , keď ich obľúbenci padli po futbalovom výsledku 1: 2 s Nashvillom . Hosťami poslal do vedenia v 7. minúte Mike Ribeiro a tesne pred druhým odchodom do kabín zvýšil v presilovke kapitán Predators Shea Weber.

Nulu na konte brankára Cartera Huttona umazal až v 45. minúte pre zmenu domáci kapitán Mark Giordano . Na vyrovnanie už ale kanadský celok v útoku s českými zástupcami Jiřím Hudlerom (18:55, +1, 4 strely) a Michaelom Frolík (14:20, -1) nedosiahol.Obranca Ladislav Šmíd zostal len medzi nehrajúcimi náhradníkmi Flames.