Washington takmer rekordne narazil. Durant a Cousins ​​sa skoro pobili

Hostia postupne stratili všetky štvrtiny a iba v tej tretej prekonali dvadsaťbodová hranicu (22), Nakoniec strieľali z poľa s biednu 29procentní úspešnosťou (najhorší výkon ročníka) a dohromady trafili len 23 pokusov. Na doskoku zlyhali 31:52.

Do mizéria zapadol aj Satoranský, ktorý znovu naskočil len z lavičky, ale odohral 24 minút. Na ceste za ôsmimi bodmi premenil dve zo šiestich striel z poľa a všetky štyri trestné hody, dodal dva doskoky, asistenciu, zisk aj stratu. Pohoršil si tým štatistiky z predchádzajúcich výrazne podarenejšia večerov.

Washington mal štyri dvojciferné strelca – okrem 14bodového Portera ešte Bradleyho Beal, Markieffa Morrisa a Kellyho Oubreho Jr, ktorí zapísali po 11 bodoch.Hneď za nimi sa nachádza Satoranského príspevok.

“Rezali nás a rezali, znovu a znovu. A prekvapivo, my sme im to nijako neoplatilo. Prvýkrát za dobu, čo tu som, sme hrali bez nasadenia, “hneval sa tréner Washingtonu Scott Brooks, ktorý sa opäť musel zaobísť bez zraneného kapitána Johna Walla.

Jazz viedli náhradník Alec Burks s 27 a nováčik Donovan Mitchell 21 bodmi.Francúzsky pivot Rudy Gobert sa po zdravotnej pauze vrátil štyrmi bodmi a 10 doskokmi.

Golden State v posledných desiatich minútach rozhodlo o výhre 125: 115 nad New Orleans. Warriors pritom v polčase prehrávali o 20 bodov. V nervózny koncovke došlo hádku a následne aj na vylúčenie hlavných postáv oboch tímov, koniec DeMarcus Cousinsa zbavil Pelicans šancí na obrat, už druhý zápas za tri dni a tretí v sezóne nedohral Kevin Durant.Obaja hráči sa navyše takmer pobili v zázemí arény.

Hviezde Warriors súboj nevychádzal podľa predstáv, k 19 bodom a siedmim doskokom pridala atypických sedem strát.

Úradujúci šampiónmi viedli hlavne Stephen Curry (31 bodov, 11 asistencií a päť doskokov), Klay Thompson (22 bodov) a Draymond Green (19 bodov, deväť doskokov, sedem asistencií a štyri zisky). Curry si však v posledných sekundách zranil členok az haly odchádzal o paliciach, jeho zranenie by však nemalo byť vážne.

Cousins ​​mal obdobná čísla jeho Durant, stihol 19 bodov, 11 doskokov, sedem asistencií, päť ziskov, tri bloky, ale aj sedem strát.Strelecky ho prekonali spoluhráči Jrue Holiday s 34 bodmi a E’Twaun Moore s 27 bodmi.

Bulls mali najlepšieho strelca v rozohrávač Kris Dunn (15 bodov), Robin Lopez a Justin Holiday pripojili po 14 bodoch.

Devin Booker si druhýkrát za sebou zlepšil strelecké maximum tohto ročníka, s 46 bodmi dominoval pri výhre svojho Phoenixe 115: 101 proti Philadelphii . Trinástich body sa podieľal na kľúčovom úseku 16: 3. T. J. Warren ho podporil 25 bodmi a Tyler Ulis 12 bodmi a 12 asistenciami. Sixers bolo málo 25 bodov J. J.Redicka, 22 bodov, 12 doskokov a štyri bloky Joela Embiida aj 20 bodov, osem doskokov, sedem asistencií a šesť ziskov Bena Simmonsa.

V tíme Timberwolves sa znovu chopil streleckej taktovky Jimmy Butler, s 30 bodmi bol najlepším strelcom v hale, jeho trojbodový pokus na vyrovnanie však v koši neskočil. Taj Gibson pridal 14 bodov, Andrew Wiggins a Jeff Teague len po 12 bodoch.

Reggie Jackson z Pistons zvládol 27 bodov, Harris pridal 15 bodov, Stanley Johnson 14 bodov a 10 doskokov a Andre Drummond 11 bodov a 15 doskokov.

Kembo Walker sa vrátil po týždňovej liečbe zraneného ramena a 29 bodmi plus siedmich asistenciami pomohol Charlotte k výhre 104: 94 nad Orlandom . Skončila tak štvorzápasový série nezdarov v podaní Hornets.Magic nepomohlo 18 bodov Evana Fourniera či 15 bodov Jonathon Simmonsa.

Charlotte – Orlando 104: 94
Indiana – New York 115: 97
Philadelphia – Phoenix 101: 115
Atlanta – Brooklyn 90: 110
Boston – Milwaukee 111: 100
Utah – Washington 116: 69 (hosť. Satoranský 8 bodov, 2 doskoky a 1 asistencia)
Memphis – Minnesota 95:92
New Orleans – Golden State 115: 125