Boleslav – Olomouc 0: 4, víťazom pomohol brankár, v závere dali tri góly

Na jednoznačnom výsledku má veľkú zásluhu aj olomoucký brankár Buchta, ktorý za stavu 0: 0 a potom 1: 0 pre hostí zlikvidoval tri tutovo šance domácich. ,Parádne zakročil proti Pauschkovi, Kráľovi a Fabian.

Krátko po tretej veľkej šance domácich totiž v 68. minúte zvýšil Nešpor za pomoci Kerestešová tečie na 2: 0 a bolo hotovo.

“Porážka ,nie je krutá, my sme jednoducho zlyhali v hre v oboch vápna, kde sme sa nesprávali dobre. ,Zahodili sme vyložené šance, ktoré musia skončiť gólom. ,A naopak nechávali súperovi príliš veľa priestoru a on to potrestal. ,Prehra je úplne zaslúžená, “povedal boleslavský kouč Jozef Weber.

Mladá Boleslav už pred týždňom v Zlíne inkasovala tri góly, štart do sezóny sa jej hrubo nepodaril.V súčte s minulou sezónou vyhrala doma jediné z posledných deviatich ligových stretnutí.

Mladá Boleslav v Zlíne prišla o dvojgólové vedenie a prehrala 2: 3, doma tak chcela stratu napraviť a od začiatku Olomouc tlačila. Hneď v úvode si vypracovala niekoľko štandardných situácií a centrov, veľkú šancu mal Pauschek, ktorý po rohovom kope loptu do bránky nedotlačil.

Sigma úvodný tlak domácich ustála a v 8. minúte sama udrela z prvého vážnejšieho útoku. Stopér Štěrba prienikom rozhodil domácu obranu, pred vápnom zostal voľný najnebezpečnejší hráč Olomouca Plšek, mal dostatok času zamieriť a z 20 metrov sa náramne trafil. Nadviazal tak na posledné kolo minulej sezóny, kedy práve Boleslavi dal dva góly.Z posledných siedmich ligových zápasov má na konte šesť gólov.

Z podobnej situácie krátko nato pálil Falta, ten ale bránku tesne minul. ,Domácim navyše skomplikovalo situáciu zranenia kapitána Matějovského, ktorý po strete s plse kričal bolesťou. ,Potom sa síce pokúsil ešte do zápasu vrátiť, ale po chvíli zostal opäť ležať a do kabín mu museli pomôcť členovia realizačného tímu.

Boleslav sa z inkasovaného gólu čoskoro oklepala a opäť začala tlačiť. ,Po jednom z centrov vybehol brankár Buchta na hranici vápna a loptu vyboxoval až za ním, čoho si arbiter všimol a dal mu žltú kartu. ,Katerinaki však z priameho kopu bránku netrafil.Kráľovu hlavičku Buchta chytil a porovnanie nepriniesol ani tlak v závere polčasu.

V druhej polovici skončila tesne vedľa tečovaná strela Konatého aj pokus Fabiána, ktorý neuspel ani hlavičkou z uhla po pretiahnutia centre. V 68. minúte Olomouc pridala poistku, keď sa spoza vápna oprel do lopty Nešpor, strelu otrel o Keresteš a strelil prvý gól v drese Sigmy. Navrátilec z Poľska skóroval v českej lige po štyroch rokoch.

Keď Faltův prízemný center prešiel do stredu vápna k nabíhajícímu Sladkému, ktorý zaskočil úžasom obranu a zvýšil už na 3: 0, bolo o víťazovi rozhodnuté. Navyše parádny strelu potom predviedol ešte Houska a po Plšková pokuse zachránilo Boleslav brvno.

“Výkon nebol bezchybný.Aj keď je výsledok jednoznačný, tak tam od nás bolo veľa chýb a sme schopní hrať na lepšej úrovni hlavne v obrane. ,Dobre si uvedomujem, že keby súper išiel do vedenia, na čo šance mal, tak by sa to odvíjalo úplne inak, “uznal olomoucký tréner Václav Jílek.