Volejbalisti Brna vyzreli na Budějovice a zahrajú si finále extraligy

“Je to paráda. Súper stále plakal, koho nemá, namiesto toho, aby sa zaoberal tým, koho má k dispozícii. Dnes zápasu rozhodol servis a obrana. V tom sme boli jednoznačne lepší, “povedal najlepší hráč brnianskeho tímu Michal Hrazdira, ktorý si spoločne so Sergejom Andrianov pripísal 18 úspešných bodov.

Ich tím sa dostal do finále dokonca po dlhých 26 rokoch, v roku 1990 získal ešte pod vedením trénera Karla Láznička majstrovský titul. Juhočesi naopak budú po prvýkrát od roku 2010 v boji o zlato chýbať.

“Sériu rozhodlo to, že sme prišli o polovicu základnej zostavy. To sa nedá ustáť. Chcel by som pochváliť našich hráčov za bojovnosť.Teraz mám plnú hlavu starostí so zostavou, ako pripraviť tím na boj o bronzové medaily, “podotkol budějovický tréner Jan Svoboda.

Po prehre v minulom dueli na juhu Čiech boli Brňany v domácom prostredí dôraznejší, súpera dostávali pod tlak tvrdým servisom a k ich silným zbraniam patrili aj bloky. Jihostroj stále postrádal zraneného Sobotku a od druhého setu tiež nahrávača Habra, ktorý si za stavu 7: 9 pri obrannom zákroku na sieti poranil koleno a musel ho nahradiť Červinka.

V úvodnom sete získali domáci volejbalisti trojbodový náskok. Väčšinu útočných akcií, ktoré pripravoval nahrávač Haník, zakončovali smečiar Hrazdíra a univerzál Andrianov.Jihočechům sa podarilo po chybách súpera set zdramatizovať a znížili na rozdiel jediného bodu (20:19), v koncovke už ale nepridali ani bodík.

V druhom sete držali hostia krok do jeho polovice, ale po zranení Habra im miestami viazla kombinačné súhra. V závere sa ešte Juhočesi vzchopili, ale stačilo to len na korekciu skóre. “Súper bol dnes jednoznačne lepší, vyhral zaslúžene. Mrzí ma, že som zápas nemohol dohrať, “ľutoval Filip Hrab.

V tretej sade si Brňany proti húževnatému protivníkovi udržiavali stále náskok.V koncovke Juhočesi odvrátili dva mečbaly, ale následný útok Hrazdíra ukončil ich nádeje na šiestu finálovú účasť za sebou.

V predchádzajúcich piatich ročníkoch Českobudějovičtí volejbalisti získali tri tituly a dve strieborné medaily, tentoraz budú hrať len o bronz s Karlovarsku.

Zato Brňany majú pred sebou druhé finále v sezóne a znovu s Libercom. Vo februári prehrali rozhodujúci duel o Slovenský pohár, keď predtým v semifinále prekvapujúco vyradili práve České Budějovice.

“Na pohára v Liberci prišiel rozhodujúci výkonnostný vzostup.Dokázali sme si tam, že môžeme s príchodom univerzála Andrianov aj tak kvalitného súpera, akým sú České Budějovice, poraziť, “uviedol tréner Brňany Marek, pre ktorého je postup do extraligového finále najväčším trénerským úspechom.